arama

World of Warcraft hacker’ı için hapis ve para cezası!

World of Warcraft hacker
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Çevrimiçi oyunların en büyük sorunu olan DDoS saldırıları geçtiğimiz yıllarda Blizzard’ın başını çok ağrıtmıştı.  of , bir hacker tarafından DDoS saldırısı altında kalmıştı. Ardından Blizzard tarafından dava edilen World of Warcraft hacker‘ının akıbeti belli oldu.

Hacker, oyun sunucularını DDoS saldırısına maruz bıraktı

Ortaya çıkan haberlere göre, 38 yaşındaki Romen Calin Mateias, oyun içi rakiplerinin oyuna girişini engellemek amacıyla, World of Warcraft’ın Avrupa sunucularını DDoS saldırısına maruz bırakmıştı.

World of Warcraft hacker'ı için hapis ve para cezası!

Yapılan açıklamada, Mateias olarak bilinen kişinin, oyuncuların oyun hedeflerine ulaşmak güçlerini birleştirdiği oyunlara katıldığını söyledi. Ardından oyundaki birçok insanla sorun yaşadığını, sonra da böyle bir şey yapmaya kalkıştığını tahmin ettiğini söyledi.

Açıklanan karara göre, 38 yaşındaki hacker, Blizzard şirketine açtığı masraftan dolayı tazminat ödeyecek. Ödeyeceği tazminat miktarı ise 30 bin dolar civarında.

Romanya’da yaşayan Mateias, FBI tarafından yürütülen soruşturma gerekçesi ile 20 Kasım’dan beri Amerika’da gözaltında tutuluyor. cezasının ise 1 yıl sürmesi bekleniyor.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ