arama

Steam oyunları akıllı telefonlardan oynanabilecek!

Steam oyunları akıllı telefonlardan oynanabilecek!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Valve, iOS ve Android platformları için müjdeyi verdi. , telefonlar üzerinden . Peki nasıl?

Valve’den iki yeni uygulama duyurusu

Valve, Steam platformu için iki yeni uygulama duyurdu. Bunlardan ilki Steam Link.

Steam Link, aslında kulaklara uzak gelmeyen bir isim. Valve, daha öncesinde Steam Link adını verdiği bir cihaz vasıtasıyla bilgisayarınızın gücünü kullanarak, oyunlarınızı evinizin herhangi bir köşesindeki televizyona aktarmanızı ve oradan oynamanızı sağlıyordu.

Yine aynı teknolojiyi kullanarak Valve, bu sefer bu özelliği mobil platformlara taşıyor. 21 Mayıs haftasında çıkması planlanan uygulama ile birlikte iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden Steam oyunlarınızı akıllı telefonunuz aracılığı ile oynama imkanına sahip olacaksınız.

Lakin bu işlem için tabii ki ilgili oyunları kaldıran bir bilgisayarın evinizde bulunması gerektiğini belirtelim. Bilgisayarınızı 5 GHz destekli bir Wi-Fi ağına veya Ethernet kablosu aracılığı ile modeminize kablolu bağlamak ise tek gereksinim.

Oyunları oynayabilmek için şimdilik Steam Controller ve MFI destekli kontrolörler destekleniyor.

İkinci uygulama, Steam Video

Valve’ın duyurduğu ikinci uygulama ise, pekte bizim ülkemize en azından şimdilik hitap etmeyen Steam Video uygulaması.

Bu uygulama vasıtasıyla kullanıcılar Steam’de yer alan yüzlerce film ve tv şovunu mobil cihazları üzerinden izleyebilecekler.

Peki siz, Steam Link hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bilgisayarlarımızda oynadığımız oyunları akıllı telefonlarımızda oynama fikri, teoride olduğu kadar uygulamada da başarılı olur mu?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ