arama

Sony açıkladı! PS4 ömrünün sonuna geldi!

ps4
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

, PlayStation 5 için bu yıl E3 fuarında bir duyuru yapmayacağını açıklayarak konsol oyuncularını üzmüştü. Bugün Sony Kurumsal Strateji Toplantısı sırasında şirketin CEO’su John Kodera‘nın hakkında söylediği bazı sözler PS5 bekleyenleri bir az olsun umutlandırdı.

2013 yılından beri konsol oyuncularının göz bebeği olan ancak yavaş yavaş yerini PlayStation 5‘e bırakması beklenen PlayStation 4 için haberler bitmek bilmiyor. 2 yıl önce PlayStation 4 Pro modelini çıkartan Sony, bu modelin satışlarını kesmemek için PS5 duyurusunu ertelediğini ifade etmişti. Ancak bugün şirket içerisinde yapılan bir toplantıda John Kodera‘nın sözleri, toplantıya davetli olan Wall Street Journal gazetesinde görevli Takashi Mochizuki tarafından Twitter‘da paylaşıldı.

ps4

PlayStation 4 satışlarının bu yıl geçen seneye oranla 3 milyon azalarak 16 milyon adet satması bekleniyor. Azalan satış tahminleri ile 5 yıllık bir geçmişi olan PlayStation 4 için, Kodera şu yorumda bulundu: “PS4 ! ”

Sony CEO’su PS4 için inat ediyor!

Ancak bu sözlerine ek olarak PS4’ün henüz üretiminin sonlandırılmayacağını ve satışlardan dolayı oluşan zararın exclusive oyunlar ve PSN abonelikleri gibi ek servislerden tazmin edileceğini söyledi. Sony CEO’sunun PS4’ün hayat döngüsünde sona geldiğini kabul etmesi ancak hala PS5 için yeşil ışık yakmaması PlayStation hayranlarını yine kızdıracağa benziyor.

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ