arama

Project CARS mobil oyunu geliyor!

Project CARS mobil platformlara geliyor!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

En iyi yarış serilerinden biri olan , ilk defa 2015 yılında PC ve konsol için piyasaya sürülmüştü. Ardından geçtiğimiz eylül ayında da serinin ikinci oyunu olan Project Cars 2 piyasaya sürüldü. Şimdi de ortaya çıkan bazı haberlere göre, Project Cars platformlar için de yeni bir oyun çıkaracak.

Project CARS mobil oyununun adı, Project CARS GO olacak

Project CARS serisinin yaratıcı stüdyosu Slightly Mad’in CEO’su Ian Bell, Project CARS GO için Gamevil şirketi ile ortaklık yapılacağını belirtti.

Bunun yanı sıra yeni mobil oyunun, mobil platformlardaki yarış oyunlarında daha önce hiç görülmemiş bir deneyimi vereceği söyleniyor. Project CARS GO oyununda oyuncuların arabayı sürücü koltuğundan kullanarak yarışacağı da belirtiliyor.

Project CARS mobil platformlara geliyor!

Ian Bell, Project CARS GO oyununun yakın zamanda çıkacağını söylüyor. Fakat henüz bir tarih belirtilmiş değil. Ayrıca oyunun ücretli mi, ücretsiz mi olacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Oyun piyasasında prestiji oldukça yüksek olan Project CARS serisinin mobil oyununun da ücretli olacağını tahmin ediliyor. Ücretli olmadığı takdirde şirket, oyuna reklam yerleştirmek ya da oyun içi öğeler satmak zorunda kalacak. Reklam, oyun deneyimini etkilerken, oyun içi satın alımlar da haksız rekabete sebep oluyor. Şirketin kararının ne olacağı bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde çıkan detayları da sizlere aktaracağız.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ