arama

PlayStation 5 bekleyenlere kötü haber!

PlayStation 5 bekleyenlere kötü haber!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Sony’nin 2013’te piyasaya sürdüğü 4, kısa sürede büyük bir başarı elde etmeyi başarmıştı. Konsolun çıkışından 3 yıl sonra ilk ara nesil konsol modelini bizlerle buluşturan şirket, PS5 için çalışmalarını sürdürüyor. Konsol nesli için sınır olarak belirlenen 5 yılın artık geride kalmasının ardından, oyuncular yeni konsol modelleri için beklemeye başladılar. Peki, PlayStation 5 duyurusu yakın mı?

PlayStation 5 E3 2018’de duyurulmayacak!

Sony Interactive Entertainment America CEO’su Shawn Layden‘a göre E3 2018 PS5 için doğru bir yer değil. E3’te yeni bir donanım ürünü göstermeyeceğiz diyen CEO, en azından önümüzdeki ay için yolları kapamış gibi görünüyor. Eğer, PlayStation 5 veya PSVR 2.0 modellerini görmeyi bekliyorsanız, direkt CEO’nun ağzından geldi.

Peki, Sony neden halen yeni konsollarını duyurmuyor? Bunun en büyük sebebi olarak PS4 Pro ile başlayan ara nesil gibi görünüyor. Konsolun ömrünü dolaylı yoldan uzatan şirket, PS4 Pro için para ödeyen müşterilerine sadece 2 yıl sonra yeni konsolları sunmak istemiyor.

İlk kez bir APU değil, harici ekran kartı ile çalışacak olan PS5 modelinin ne zaman tanıtılacağı ise bir sır olmayı sürdürüyor. Bakarsınız, tüm bu olumsuz havaya rağmen Sony’nin E3 2018 konferansında büyük duyuruyu görebiliriz. Kim bilir.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ