arama

Netflix gerçekten oyun işine mi giriyor?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Ünlü markalar için ürettiği video oyunlarıyla popüler olan Telltale ve stream TV servisi ile milyonlarca abonesi olan Netflix dev bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşma anında Netflix oyun bölümü olarak yorumlansa da işin aslı öyle mi? Netflix üzerinden artık oyun oynayabilecek miyiz?

Hayır.

Olan şey tam anlamıyla bu değil. TechRadar tarafından ortaya atılan bu iddia aslında gerçeği yansıtmıyor. Telltale’ın Minecraft Story Mode isimli yapımı bir oyun olarak platforma gelmeyecek. Zaten uzun süredir Netflix’te bulunan interaktif hikaye bölümüne eklenecek. Yani oyun olarak değil, bir dizi olarak gelecek. Şu an platform üzerine birçok interaktif dizi ve film bulunmakta.

Yani, bu yeni bir şey değil.

Netflix oyun oynatmayacak, hikaye anlatacak

Anlaşmanın diğer bir parçası olan Stranger Things oyunu ise yine Netflix üzerinde değil, Telltale’ın kendi platformları üzerine yayınlanacak. Tıpkı Wolf Among Us, The Walking Dead ve diğer oyunlar gibi PC, konsol ve mobil sistemlere gelecek. Telltale’ın olay ciddiye binince yaptığı açıklama da zaten bu yönde.

“Minecraft: Story Mode oyun olarak değil interaktif hikaye olarak Netflix’e geliyor. Stranger Things ise bilgisayar ve konsollar için hazırlanıyor.”

Minecraft: Story Mode — a 5-episode interactive adventure from @telltalegames — is coming to Netflix this fall. pic.twitter.com/R5HlrJsXbS

— See What’s Next (@seewhatsnext) 13 Haziran 2018

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ