arama

Mobil Pts’ler ile Denetim Başladı

Mobil Pts'ler ile Denetim Başladı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

PTS’ler

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgelerindeki noktalarda yeni nesil sistemlerle denetimlere başladı. Yeni nesil mobil Plaka Tanıma Sistemi ile bölgelerinde denetim yapan jandarma, suça karışmış veya çalıntı kaydı olan araçları gözünden kaçırmıyor.
Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Karaağaç Mahallesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme sistemindeki gururu ASELSAN tarafından tasarlanan tamamı yerli ve milli olan Mobil Plaka Tanıma Sistemi ile denetimlere başladı.
Kaçış izni vermeyecek
Sorumluluk bölgelerinde yaptıkları sıkı denetim ve uygulamalar ile suçluların korkulu rüyası olan Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri, Mobil PTS ile gücüne güç kattı. Haftanın tüm günleri şehir içinde uygulamaya çıkacak olan Mobil PTS aracı suça karışmış ve çalıntı kaydı olan otomobillere kaçış izni vermeyecek. İlçede jandarma ekipleri tarafından başlanan bu uygulama vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.
Teknik özellikleri
Türk Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme sistemindeki gururu ASELSAN tarafından tasarlanan Mobil Plaka Tanıma Sisteminin teknik özellikleri şöyle: Dahili 4.5G/GPS/Wi-Fi, dahili batarya veya platform gücüyle beslenebilme, kompakt mobil birim ile plaka tanıma, mobil platformlara entegre edilebilme, yüksek performans için çift kamera, tüm ışık koşulunda 7/24 yüksek performansta çalışma 120 km/s bağıl hızla hareket eden araçları tanıma.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ