arama

Işık hızında mekanik klavye: Razer Huntsman Elite!

Razer Huntsman Elite
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

yeni opto- anahtarlar kullandığı oyun klavyesi modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Karşınızda ışık hızındaki Razer Huntsman Elite.

Razer Huntsman Elite özellikleri neler?

Razer Opto-Mekanik Anahtarlar ile yeni oyuncu klavyesinin ışık aktivasyon sunduğunun altını çiziyor. Şirket, yıllar süren araştırma ve geliştirme süreci sonrasında ortaya çıkarttıkları ürünün klavyeler için bir devrim olduğu iddiasında. Teknoloji için anahtarlar içerisine optik ışık sensörleri yerleştirilmiş. Böylece bir tuşa bastığınızda, bu ışık sinyali ile bir alıcının etkinleştirilmesine izin veriyor ve anında tepki verilebiliyor.

Geleneksel mekanik klavyelere göre tuş yapısının bu teknoloji ile kolaylaştığı ve sorun çıkaran bazı fiziksel karakteristiklerin bu yeni anahtarlarda bulunmadığına da dikkat çekiliyor. 1.5 milimetre aktivasyon noktası bulunan anahtarların yüzde 30 daha hızlı olduğu paylaşılıyor. Aktivasyon gücü ise 45g ile oldukça hafif. Hissiyatın ise Razer Green anahtarlar ile benzer olduğu söyleniyor. Ayrıca tuşlar 100 milyon basmaya dayanıklı. Yani geleneksel mekanik anahtarların 2 katı kadar.

 

Razer Huntsman Elite

Razer Opto-Mekanik Anahtar kullanan ilk oyun klavyesi ise Huntsman Elite olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı ve dayanıklı tuş anahtarlarını kullanan alüminyum yapısı, manyetik bilek yastığı, çok fonksiyonlu dijital kadranı, medya tuşları, makro desteği, hibrit depolama özelliği, anti-ghosting ve Chroma RGB aydınlatma efektleri ile öne çıkmayı başarıyor. Bu arada standart bir Razer Huntsman modeli de sunuluyor ancak bu modelde bilek yastığı, dijital kadranı ve alttan aydınlatma detayları bulunmuyor. Razer Synapse 3 ile özel medya tuşlarına eşlik eden yeni dijital kadranın parlaklık ve ses ayarlamanın yanı sıra birçok seçenek sunması mümkün kılınıyor.

Yurtdışında satışına başlanan Razer Huntsman Elite 199 dolar ve Razer Huntsman 149 dolar fiyat etiketine sahip.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ