arama

Gram Games 250 milyon dolara satın alındı!

Gram Games 250 milyon dolara satın alındı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

İstanbul ve Londra’da iki stüdyoda toplamda 77 çalışanıyla faaliyet gösteren , tam 250 dolar karşılığında, dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga bünyesine katıldı.

1010!” ve “Six!” gibi bulmaca oyunlarının üreticisi olan ve dünya çapında 170 milyondan fazla oyuncuya sahip Gram Games, bugüne kadar pek çok oyununu Amerika ve Avrupa mobil platformlarında da ön plana çıkartmayı başardı.

Gram Games 250 milyon dolar karşılığı Zynga bünyesinde!

Geçtiğimiz sene geliştirdikleri yeni oyunları “Merge Dragons!” ile de en çok kazanan ilk 50 oyun içerisine giren Gram Games’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit satınalma ile ilgili konuştu.

“2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız.”

alma işlemini gerçekleştiren Zynga CEO’su Frank Gibeau ise şunları söyledi:

“Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar.”

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ