arama

Elektrikli Vespa 2019’da Türkiye’de! – Otomobil Haberleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

 ’nın yıllardan beri süregelen tasarım mirasını taze teknolojilerle harmanlayan Elettrica, elektrikli güç ünitesiyle insanların yaşam tarzını değiştirmeye hazırlanıyor. 2019 yılında Türkiye yollarıyla buluşacak olan Elettrica, sadece 4 saatte sarj edilebilirken, tek şarjda 100 km menzil ediyor. Üstelik hibrit güç ünitesine sahip olacak Elettrica X modelindeyse menzil 200 km’ye kadar ulaşıyor.

Motosiklet dünyasının en köklü markalarından Vespa, Elettrica modeliyle motosiklet dünyasına yepyeni soluk getirmeye hazırlanıyor. Yıllardan beri süregelen ikonik Vespa tasarımını, yenilikçi detaylarla harmanlayan Vespa Elettrica, modele özgü gövde rengi ve mavi renk detaylarıyla ön plana çıkıyor. 4.3 inç boyutundaki TFT gösterge tablosuyla dikkat çeken Vespa Elettrica, elektrikli olan motoruyla çevreci olduğu kadar, sürücülerine sessiz ve ekonomik ulaşım sunuyor. Ayrıca yenilikçi Vespa Multimedya Platformu sayesinde motosikletle ilgili birçok veriye akıllı üzerinden de erişim imkânı tanınıyor.
Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üreten Vespa Elettrica, performans anlamında geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri de aratmıyor. Sadece 4 saatte tamamen sarj olabilen Elettrica, tek şarjda 100 km yol kat edebiliyor. 2019’da Türkiye yollarıyla buluşacak olan elektrikli Vespa’nın hibrit kardeşi Elettrica X ise 200 km menzil vaat ediyor.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ