arama

Cenevre’ye katılmayacak elektrikle büyüyecek

Cenevre'ye katılmayacak elektrikle büyüyecek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

  Cars, operasyonel tarafta, yıllık satışlarının yarısının tam elektrikli otomobillerden oluşmasını, satılan tüm otomobillerin üçte birinin otonom sürüşlü otomobiller olmasını ve müşteriye sundukları otomobillerin yarısının üyelik hizmeti üzerinden sunulmasını hedefliyor.

Volvo Cars, bu inisiyatiflerin müşteri tabanıyla olan bağlantısını, gelecek onyılın ortasında 5 milyonun üzerinde direkt müşteri ilişkisi oluşturacak şekilde geliştirmesini ve böylelikle yeni ve sürekli gelir kaynakları oluşturmayı bekliyor. Bu durumun, ayrıca şirkete bağlantılı hizmetler ve diğer hizmetler geliştirmesi için çok büyük potansiyel sağlaması bekleniyor.Volvo Cars Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson, “Müşterilerimizin beklentileri hızla değişiyor. Bu demektir ki; Volvo Cars da hızla değişiyor. Bu girişimler, Volvo’nun sadece bir şirketinden, bir direkt müşteri hizmetleri sağlayıcısı haline dönüşmesine yardımcı olacak” dedi.

Volvo Cars, finansal tarafta ise diğer premium otomobil üreticilerine paralel olarak, daha geniş yelpazede otomobillerle yeni bir segment olan otonom sürüş-çağırma (ride-hailing) şirketlerine yapılacak satışlar da dahil olmak üzere 3 küresel satış bölgesinde satışları ve gelirleri artırmayı ve böylelikle üst düzeyde karlılık sağlamayı hedefliyor.Şirketin gelişmiş finansal performansının ayrıca bağlı ortak şirketlerle gerçekleştirdiği endüstriyel sinerjiler sayesinde gelecekte daha da artması hedefleniyor. Volvo Cars, premium elektrikli performans otomobil markası Polestar’ın yanı sıra yüzde 30 hissesine sahip olduğu yeni küresel otomobil markası LYNK & CO. sayesinde daha düşük satın alma giderlerinden, paylaşılmış giderlerden ve ölçek ekonomisinden faydalanmayı bekliyor.Samuellson, “Bu, Volvo Cars’ın önümüzdeki onyılın ortalarına doğru hızla büyümeye devam etmesini sağlıyor. Şirket, 2010 yılından itibaren başlayarak bugün küresel bir premium otomobil şirketine dönüştü. Şimdi bu dönüşümün diğer premium markalarla paralel şekilde bir sürdürülebilir kârlılık dönemine girmesinin zamanı” dedi.

Volvo Cars, 2017 yılında operasyonel karlılığını yüzde 27,7 artırarak ve küresel satışlarda 571.577 otomobil satışı gerçekleştirerek, rekor karlılık ve satış elde etti. Üst üste dördüncü yılda rekor büyümeyi gösteren bu sonuçlar, şirketin Geely Holdings tarafından satın alınmasından bu yana Volvo’nun finansal ve operasyonel olarak dönüşümünün altını çizdi. Şirket ayrıca, küresel üretim ayak izini genişletti ve geçtiğimiz yıllarda model portföyünü tamamen yeniledi.

 CENEVRE’YE KATILMIYOR

Öte yandan Volvo Cars, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda .Volvo Cars önümüzdeki 10 yılın ortasında 5 milyondan fazla kullanıcıyla doğrudan ilişki kurma amacına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Markanın devam eden tüm iletişimleri de bu amacı destekleyen özel iletişimler içeriyor. Son lansman kompakt SUV modeli XC40’ı 2017 Milano Moda Haftası’nda; V60’ı Stockholm banliyösünde gözler önüne seren Volvo Cars benzer çalışmalara önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Bu ay içinde, Volvo Cars, Güney Carolina’daki üretim fabrikasının açılış töreninde yeni S60 sport sedan modelini piyasaya sürecek.Volvo Cars stratejisi doğrultusunda, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’na katılmayacak.

Volvo Cars Strateji, Marka ve Perakende Kıdemli Başkan Yardımcısı Björn Annwall “Otomobil endüstrisindeki devam eden değişiklik Volvo Cars için yeni takipçiler ve pazara ürün getirmenin yeni yollarını yaratıyor” diyor ve şunları ekliyor: “Geleneksel sektör etkinliklerine doğrudan katılım artık pek tercih edilen bir yöntem değil. İletişim yöntemlerimizi bizim mesajlaşma, zamanlama ve sunduğumuz teknolojiyle ne kadar bağdaştığı konusunda kişiye özel hale getirmeliyiz”

Annwall sözlerine şöyle devam ediyor: “Otomobil sergi organizasyonlarına asla, ‘Asla’ demiyoruz. Cenevre Otomobil Fuarı gibi faaliyetlerin devamını diliyoruz ve belki gelecekte tekrar katılım gösteririz” Volvo Cars’ın yeni S60 sport sedan modeli, 2014 yılında XC90 ile başlayan, Volvo Cars ürün gamı yenilenmesini başarıyla tamamlayacak. Volvo Cars bu süreçle 4 sene arka arkaya satış ve kar rekoru kırdı.

 

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ