arama

Asus ROG Phone özellikleri ve fiyatı

Asus ROG Phone özellikleri ve fiyatı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

’un oyuncular için hazırladığı serisi, artık telefon olarak karşımızda. Tayvan’da ’un düzenlediği özel etkinlikte tanıtılan ROG belli oldu!

Asus Republic of Gamers ROG serisini masaüstü notebook modellerinden sonra genişletip, mobile taşıdı. Son yapılan araştırmalara göre, mobil oyunculuk, konsol PC oyunculuğuna göre hızla yükselmeye devam ediyor. Durum böyle olunca, markalar oyun bilgisayarları gibi oyun telefonları da geliştirmeye başladı. Bu markalardan biri de ROG Phone ile Asus oldu.

Asus ROG Phone özellikleri

Bir oyuncu bilgisayarı düşünün. Genellikle oyuncular için hazırlanan bilgisayarlarda düşük gecikmeli ve yüksek yenileme sıklığına sahip ekranlar, RGB klavye ve aydınlatma ile beraber, güçlü donanım oyunculara sunuluyor. Asus ROG Phone da aynı şekilde, oyunculara diğer telefonlardan farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor. İsterseniz vakit kaybetmeden sizleri detaylı Asus Rog Phone ön inceleme videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler!

Qualcomm’un 2.96 GHz hızında çalışan Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alan Asus ROG Phone, 8 GB RAM ve 512 GB dahili hafıza ile kullanıcılara güçlü bir donanım sunuyor. İncelediğimiz modelin hafızası 128 GB, fakat 512 GB hafıza seçeneği de sunulacak.

Ekran kartlarından hatırlayacağımız bakır tabanlı 3D Vapor Chamber soğutma sistemini kullanan Asus ROG Phone, uzun süre oyun deneyiminde ısınıp, işlemcinin yavaşlaması gibi oyuncuların istemeyeceği sorunlar için önlemler barındırıyor.

Arka tarafında LED aydınlatmalı ROG logosuyla gelen ROG Phone, soğutma sisteminin hava alabilmesi için de oldukça hoş gözüken bir ızgarayla beraber geliyor.

Gelişmiş ekran deneyimi!

6 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile gelen Asus ROG Phone, 10,000:1 kontrast değeri ve HDR desteğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca ekranın 90 Hz yenileme sıklığı da sunduğunun altını çizelim. 1ms düşük tepki süresi ve oyuncuların ekrana dokunmalarını daha hassas algılayacak dokunmatik sistemi de ekranın diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Asus ROG Phone, 12 Mepagiksel çözünürlüğünde Artırılmış Gerçeklik AR destekli çift kamera ile geliyor. 4K video kaydı da yapabilen Asus ROG Phone, 4000 mAh bataryaya sahip. Özellikle bu modeli alacak kişilerin, daha çok oyun oynayacağını düşünürsek, 4000 mAh‘lik bataryanın doğru bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

802.11 AD bağlantı teknolojisiyle 4 Gbps desteği sunan telefon, kablosuz görüntü aktarımı sırasında gecikmesiz bir deneyim sunabilecek. Tabii kullanacağınız modemin ve ağın AD desteğine de sahip olması gerekiyor.

Asus ROG Phone ile gelişmiş aksesuar ekosistemi

ROG Phone ile beraber Asus, telefon için 4 yeni aksesuarını da tanıttı. Bunlardan bir tanesi, telefonun arka kısmına fan ekleyen, uzun oyun deneyimlerinde cihazı daha da fazla soğutabilen Aeroactive Cooler. Ayrıca uygulamalarla beraber bu fanın hızını da ayarlayabiliyorsunuz.

Twinview Dock ile iki ekran desteğine kavuşan ROG Phone, ayrıca masaüstü deneyim sunacak bir dock ve Gamevice adında oyun kumandası aksesuarlarıyla beraber geliyor. Cihaz için henüz fiyat açıklaması yapılmadığını da ekleyelim.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ