arama

Assassin’s Creed Odyssey sonunda bizlerle!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Bu sızdırılan kaçıncı Assassin’s Creed oyunu bilmiyoruz (aslında biri hesaplamıştı) ama sonunda bir kez daha buradayız. Syndicate‘ın ardıdan bir yıllık mola veren ünlü seri, bir kez daha yıllık plana geri dönmüş gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl başarılı olan Origins’in ardından, Assassin’s Creed Odyssey bu kez Antik Yunan dönemine bizleri götürüyor.

Assassin’s Creed Odyssey başarılı olabilecek mi?

Ubisoft E3 2018 konferansı sırasında uzun süredir hepimizin gayet iyi bildiği AC: Odyssey’i duyurdu ve ilk fragmanı paylaştı. Geçtiğimiz hafta yaşanan sızıntıdan sonra, zaten hepimiz bu anı bekliyorduk. Peki, sızıntıları bir kenara bırakırsak, oyun nasıl görünüyor?

AC serisi bir oyun önce verdiği RPG sinyallerini artık çok daha belirgin bir şekilde hissettiriyor. Bu kez ana karakterimizin kadın veya erkek olacağını biz belirleyeceğiz. Yunan mitolojisi ve tarihinden güç alan Odyssey, deniz savaşları üzerine duracak. Serinin Origins ile rekabetçi bir yapıya dönüştüğünü düşünürsek, bu kez çok daha zor bir AC deneyimi bizleri bekliyor diyebiliriz.

Ubisoft bu kez rol yapma ögeleri üzerine duruyor demiştik. Bu kez iki farklı Sparta kahramanından birini seçerek oyuna başlayacağız. Kassandra veya Alexios arasında bir seçim yaparak oyundaki gidişatımızı belirleyeceğiz. Genellikle fantastik yönünü kendi diliyle vermeyi seven oyun, yine sıçrama yapıyor bu kez mitolojik yaratıkları ayağımıza getiriyor.

Assassin’s Creed Odyssey özellikleri!

30 saatlik bir senaryo modunun bizi beklediği oyunda, ilk kez diyalog seçimleri ve bu seçimlerin belli sonuçları olacak. Ayrıca nasıl oynadığımıza ve verdiğimiz kararlara göre birden fazla oyun sonu göreceğiz.

Tarihi Peloponnesian Savaşı‘nın resmedileceği bu dönemde, AC 3’ün ardından ilk kez dev ölçekli savaşlara tanık olacağız. 150 vs 150 kişinin birbirine girdiği bu savaşlarda biz de oynanış içerisinde yerimizi alacağız.

Black Flag‘in kalbini oluşturan gemi savaşları, Odyssey ile bir kez daha ön plana çıkıyor. Gemimizi özelleştirebilecek, tayfamıza yeni insanları katabilecek ve kendimize özel bir taktik geliştirebileceğiz.

Fantastik canavarlara da yer verecek olan yapım, bu kez zincirlerini kopartmış gibi görünüyor. Ama şimdilik ne olursa olsun beklemede kalmak en iyisi. Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi ise 5 Ekim 2018 olarak belirlendi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ